Preparat probiotyczny

Preparat probiotyczny Zobacz większy

50203

Nowy produkt

Z pre- i probiotycznymi szczepami bakterii dla odbudowy równowagi mikroflory jelitowej i poprawy funkcjonowania jelit.

Więcej szczegółów

70,50 zł Brutto

Więcej informacji

Preparat Fitne zawiera niezwykle ważne substancje, które mają korzystny wpływ na funkcjonowanie jelit. Sole wapnia i magnezu mineralnego pochodzenia są szczególnie istotne dla mięśni jelit, ponieważ poprawiają perystaltykę. Głównym zadaniem probiotyków jest uszczelnianie ścian jelit, w celu ochrony przed wchłanianiem szkodliwych substancji pochodzących z pożywienia.

Bakterie pro biotyczne, przylegając do ścian jelita, uniemożliwiają kolonizację tego obszaru przez inne bakterie, które stale lub okresowo występują w jelitach. Bakterie probiotyczne mają zdolność hamowania rozwoju szkodliwych bakterii i zmniejszania ilości produkowanych przez nie toksyn, co odbywa się poprzez zakwaszenie środowiska wewnątrz jelita oraz produkcję naturalnych substancji antybakteryjnych i antywirusowych. Najczęściej probiotyki stosuje się w celu przywrócenia naturalnej flory jelitowej, szczególnie po terapii antybiotykowej.

Naturalne prebiotyki, czyli inulina i laktoza to ważne składniki odżywcze dla flory jelitowej. Nie są podatne na enzymy trawienne i stanowią pożywkę dla prawidłowej flory bakteryjnej zasiedlającej jelita człowieka. Jednocześnie składniki wspomagają tworzenie się bariery ochronnej jelit.  

Prebiotyki nie zawierają mikroorganizmów, a jedynie substancje stymulujące wytwarzanie i aktywność pożytecznych bakterii, czyli probiotyków. Korzystnie wpływają na układ odpornościowy, poprawiają motorykę przewodu pokarmowego oraz usprawniają proces wchłaniania wapnia, cynku i żelaza. Prebiotyki są pomocne w leczeniu zaparć, ułatwiają wchłanianie jonów wapnia, obniżają poziom cholesterolu oraz mogą być stosowane w profilaktyce i leczeniu ostrych biegunek.

Preparat poleca się:

  • przy zaparciach, nieregularnym wypróżnianiu, biegunkach,
  • przy zaburzeniach trawienia, wzdęciach, uczuciu pełności,
  • w trakcie i po antybiotykoterapii

Dawkowanie: 3 kapsułki dziennie między posiłkami, popijając dużą ilością wody

Wskazówki:
Zalecana dawka dzienna nie powinna być przekraczana.
Chronić przed dziećmi.

Środki uzupełniające dietę nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety.

Produkt bezglutenowy. Nie zawiera środków konserwujących.

Ilość: 90 kapsułek

Skład: węglan wapnia i magnezu mineralnego pochodzenia, inulina (prebiotyk), koncentrat z czerwonego buraka (18,3%), hydroksypropylometyloceluloza, olej roślinny, bakterie kwasu mlekowego (L. acid., B. long., S. therm.), laktoza, koncentrat białkowy.

Kapsułka roślinna; nie zawiera żelatyny

 Skład

 w dawce dziennej
(= 3 kapsułki)

 % zalecanej dawki 
 dziennej

 wapń
 magnez
 bakterie kwasu
 mlekowego
 (Lactobazillus acid.,
 Bifidobacterium long.
 S. therm.)

 196 mg
 119 mg
 9,72 mg

 24,5
 31,7
  nie określono