Wyciagi z roślin odgrywają w przyrodolecznictwie kluczową rolę. Jedyne w swoim rodzaju bogactwo roślinne natury oferuje pełnię substancji czynnych dla pielęgnacji skóry twarzy i ciała.

W recepturach LOGONA łączone są one w taki sposób, aby spełniały określone funkcje: np. poprawa napięcia skóry twarzy, ukojenie skóry suchej lub jako dobrodziejstwo  dla włosów. Do tego celu LOGONA wykorzystuje ponad 40 różnych ekstraktów roślinnych. Te najważniejsze i najcenniejsze pochodzą z własnej produkcji.

Własne wyciągi roślinne mają istotny wpływ na dobroczynne działanie kosmetyków LOGONA, a także przyczyniają się do podniesienia jakości produktów.

Rumianek z Egiptu, rozmaryn z Francji, kwiaty lipy z Chorwacji, skrzyp z Portugalii... W LOGOCOS (koncern, do którego należy marka LOGONA) analizowane są wyciągi z wielu krajów. Heinz-Jürgen Wieland, kierownik działu 'Badania i Rozwój' w LOGOCOS: „nasze analizy pokazują, że rośliny z południowych rejonów Europy są wyjątkowo bogate w substancje czynne z powodu działania słońca. Południowe rejony poprzez intensywne naświetlanie stwarzają świetne warunki dla uzyskiwania bardzo intensywnie działających substancji czynnych”. A więc dla jakości ekstraktów istotne znaczenie ma ich pochodzenie.

Aby pozyskiwać roślinne substancje czynne, które będą jednocześnie intensywne i delikatnie, LOGONA wprowadziła jako rozpuszczalnik mieszankę składającą się z bio-etanolu, wody i roślinnej gliceryny. W tak przygotowanym roztworze kawałki roślin zanurzane są na 6 do 8 godzin. Heinz-Jürgen Wieland: „produkujemy własne ekstrakty roślinne, ponieważ standardowe wyciągi opracowywane są dziś wyłącznie w etanolu i wodzie. Poprzez dodanie gliceryny, którą my jako pierwsi wprowadziliśmy do tego procesu, można uzyskać jeszcze więcej różnorodnych i silniej działających roślinnych substancji czynnych”.

Przeważająca większość własnych ekstraktów roślinnych zalicza się do tych o najsilniejszym działaniu: do ekstraktów z klasycznych roślin leczniczych, pochodzących z dziko rosnących zbiorów. Część roślin dla tych ekstraktów pochodzi z biologicznych upraw.

Wyciągi roślinne własnej produkcji LOGOCOS:
ekstrakt z alg, kwiatów róży, świetlika, zielonej herbaty, płatków dzikiej róży, chmielu, rumianku, kwiatów lipy, malwy, melisy, nagietka, rozmarynu, szałwii, skrzypu, brzozy, henny, z pąków topoli oraz z kory wierzby.


Czytaj więcej o produktach do pielęgnacji:

- twarzy
- ciała
- włosów
- zębów
- skóry alergicznej
- niemowląt i dzieci
- mężczyzn
- dłoni i paznokci
jak również o naturalnych glinkach
i kosmetykach do makijażu.