Sucha skóra charakteryzuje się delikatnymi porami i lekko spierzchniętą powierzchnią. Ma ona skłonność do nadwrażliwości i podrażnień, a często także do ubytku elastyczności. Objawy towarzyszące to: uczucie napięcia, swędzenie, jak również przedwczesne tworzenie się zmarszczek. Zewnętrzne wpływy środowiska jak promieniowanie słoneczne, zimno, wiatry, ale i zbyt ciepłe powietrze wzmacniają te symptomy.
System pielęgnacyjny LOGONA z bio-różą działa przeciw tym stanom przy pomocy cennego nawilżenia i naturalnych substancji czynnych, czyli jednocześnie kojąco, leczniczo i wyciszająco. Łagodne oleje roślinne jednocześnie chronią i regenerują skórę oraz pozytywnie wpływają na poprawę elastyczności.


Skóra wrażliwa
charakteryzuje się szczególnie intensywnie reaguje na czynniki stresogenne, zanieczyszczenia środowiska i wpływ klimatu. Przyczyną takiego stanu mogą być uwarunkowania zewnętrzne, ale także zachwianie równowagi i przeciążenie organizmu. Skóra wrażliwa reaguje zaczerwienieniem, podrażnieniami, uczuciem napięcia oraz swędzeniem. Wysoka wrażliwość może występować przy wszystkich typach skóry lub być uwarunkowana genetycznie.
System pielęgnacyjny LOGONA z bio-aloesem do skóry wrażliwej zawiera substancje uspokajające, ochronne i nawilżające skórę. Zaczerwienienia, podrażnienia i uczucie napięcia, wynikające z nietolerancji lub ekstremalnego ubytku wilgotności zostają złagodzone. Jednocześnie produkty zawierają substancje pobudzające i odżywiające, które wspomagają i wzmacniają skórę w jej naturalnej regeneracji.


Cechą charakterystyczną skóry mieszanej jest występowanie jednocześnie suchych i tłustych partii skóry. Wyróżniają ją: tłusta tzw. strefa T (czoło, nos, broda) oraz suche policzki i szyja. Tłuste partie są skłonne do zanieczyszczeń, często mają zatkane pory oraz tendencję do zaskórników i stanów zapalnych. Suche partie, wskutek niedostatecznego wydzielania sebum są szorstkie, napięte, wrażliwe i skłonne do podrażnień.
System pielęgnacyjny LOGONA z bio-oczarem wirginijskim to lekkie, harmonizujące formuły, które mają za zadanie jednocześnie regulować wydzielanie sebum w skórze, ale i odpowiednio dowilżyć suche partie. Dzięki czemu możliwe jest przywrócenie skórze naturalnej równowagi.


W przypadku skóry tłustej, z uwagi na procesy hormonalne, szczególnie w okresie dojrzewania, ale nie tylko, skóra ma skłonność do nadmiernej produkcji łoju. Pory rozszerzają się, a to prowadzi do nagromadzenia się zanieczyszczeń i pojawienia się stanu zapalnego (pryszcz). Firmie LOGONA udało się stworzyć efektywny system pielęgnacji, który delikatnie, ale skutecznie zwalcza problemy skóry zanieczyszczonej.
System pielęgnacyjny LOGONA z bio-miętą z jednej strony ogranicza wydzielanie sebum, a z drugiej - dzięki zawartości substancji nawilżających - nie dopuszcza do przesuszenia i umykania wilgotności. Dzięki czemu ochronny płaszcz lipidowy skóry nie zostaje uszkodzony.


Do pielęgnacji każdego rodzaju skóry polecamy także kremy witaminowe.