Ponieważ piękna skóra nie jest kwestią wieku!


Poczuj błogie uczucie naturalnie pięknej skóry. System age PROTECTION chroni i pielęgnuje twoją skórę przy pomocy delikatnej energii roślinnej. Fitokosmetyczne substancje czynne zaopatrują skórę we wszystko, czego potrzebuje żeby zachować jej naturalny wygląd i piękno.


Co się dzieje, kiedy skóra się starzeje?

Procesy biologicznego starzenia skóry wg naukowców rozpoczynają się już około 21. roku życia. To przede wszystkim zmiany w fizjologii skóry i ukrwieniu; spowolniona zostaje cyrkulacja limfy. Zredukowana zdolność wchłaniania substancji odżywczych i tlenu oraz gromadzenia wilgoci w skórze jest przyczyną pojawienia się pierwszych zmarszczek. Wzrastający ubytek tkanki tłuszczowej i nawilżenia osłabia jednocześnie naturalne funkcje odbudowujące i obronne skóry. Ze spowolnioną zdolnością regeneracji skóra staje się już widocznie niezdolna do poprawy "własnymi siłami". Pierwsze oznaki tego stanu to wzrastająca suchość, zmniejszona jędrność i elastyczność, jak również zwiększona wrażliwość.

Na całym świecie naukowcy zajmują się procesami starzenia się skóry i ich przebiegiem. Wraz z wiekiem skóra traci składniki odżywcze – m.in. kolagen, którego ubywa więcej niż skóra jest w stanie wyprodukować. Nie bez znaczenia pozostają także uszkodzenia będące wynikiem działania wolnych rodników. Skóra traci gęstość i jędrność, a kontury stają się mniej wyraziste. Stopniowo zmniejsza się liczba podziałów komórek, a co za tym idzie także liczba cząsteczek zdolnych do wiązania wody. To powoduje, że skóra nie jest już w stanie utrzymać odpowiedniego poziomu wilgotności i staje się coraz bardziej sucha. Można jednak skutecznie walczyć z procesami starzenia, dlatego dziś stwierdzenie „ponieważ piękna skóra nie jest kwestią wieku” okazuje się prawdziwe jak nigdy dotąd.

System pielęgnacyjny z tym, co w naturze najlepsze

LOGONA opracowała pionierski system pielęgnacyjny dla potrzeb skóry dojrzałej. Zawarte w produktach nowe receptury i kompleksy substancji czynnych wykazują silne działanie regenerujące oraz stymulują funkcje witalne skóry. Ponadto łagodzą zmarszczki, zapobiegają powstawaniu nowych, likwidują oznaki zmęczenia skóry oraz intensywnie chronią ją przed zewnętrznymi czynnikami stresogennymi i środowiskowymi, które przyczyniają się do przedwczesnego starzenia się.
Nowa seria age PROTECTION oferuje niezwykle skuteczne połączenie ekstraktu z jagód bio-rokitnika, kwasu hialuronowego, bio-oleju arganowego i bio-oleju z nasion brokułów dzięki czemu zapewnia dojrzałej skórze wszystko to, czego potrzebuje aby wyglądać zdrowo, pięknie i młodo.

LOGONA stawia na samodoskonalenie skóry

Skóra człowieka jest żywa i wrażliwa, reaguje bowiem zarówno na zmiany pór roku, stres, stany chorobowe czy oddziaływanie środowiska. Tym samym skóra z natury zrównoważona, może stać się sucha, tłusta lub skłonna do podrażnień. Wtedy już nie wystarczy suchej skóry dowilżyć lub zdjąć warstwę tłuszczu ze skóry tłustej, ponieważ skóra w rzeczywistości wysyła „fałszywe sygnały”. Dlatego LOGONA wybrała inną drogę.

Biologiczny rytm skóry

Koncepcja pielęgnacji skóry twarzy LOGONA opiera się na naukowym doświadczeniu w zakresie naturalnych funkcji skóry. Badania te umożliwiły stworzenie takich produktów, które będą miały za zadanie pobudzić naturalne funkcje skóry poprzez delikatne, ale skuteczne działanie, a także wspieranie skóry w taki sposób, jak podpowiada jej biologiczny rytm: w ciągu dnia poprzez odpowiednie nawilżenie i ochronę skóry przed wpływem czynników środowiska, zaś nocą poprzez łagodne stymulowanie funkcji regeneracyjnych skóry.

Składniki bazowe serii age PROTECTION Hyaluron:

Bio-jagody rokitnika – bogaty w witaminy chroniące skórę
Rokitnik zwyczajny jest jedną z najcenniejszych roślin leczniczych. Jego owoce są niezwykle odżywcze i bogate w witaminy, m.in. E, F, K, P, prowitaminę A oraz witaminy z grupy B. Jednak wyróżnia je przede wszystkim wysoka zawartość witaminy C i flawonoidów, czyli naturalnych przeciwutleniaczy, które zapobiegają procesom zapalnym i przyczyniają się do utrzymania zdrowej i młodej skóry. Rokitnik oferuje szerokie spektrum działania – pobudza naturalne funkcje skóry, opóźnia procesy starzenia, wspomaga likwidację przebarwień, zwiększa elastyczność tkanki łącznej i pozostawia skórę miękką i elastyczną.
Bio-rokitnik zawarty jest we wszystkich produktach LOGONA age PROTECTION.

Kwas hialuronowy – dla utrzymania optymalnego nawilżenia skóry
Kwas hialuronowy jest jednym z najważniejszych składników skóry. Aby zapobiec pojawiającym się wraz  z wiekiem ubytkom wilgotności, kwas hialuronowy należy dostarczać z zewnątrz. Kwas hialuronowy produkowany jest metodami biotechnologicznymi. Jest efektywną substancją nawilżającą, która wykazuje wysoką zdolność wiązania wody. Pobudza także syntezę włókien kolagenowych, dzięki czemu zapobiega powstawaniu zmarszczek, spłyca istniejące oraz poprawia elastyczność i sprężystość skóry. Poza właściwościami silnie nawilżającymi, kwas hialuronowy tworząc na skórze wygładzający film ochronny, chroni jej komórki przed szkodliwym wpływem wolnych rodników.
Kwas hialuronowy zawarty jest w następujących produktach LOGONA age PROTECTION: krem na dzień, krem na noc, krem pod oczyfluid nawilżający na dzień i na noc, serum liftingująceampułki hydroaktywne oraz maseczka nawilżająca.

Olej arganowy – naturalny eliksir młodości
Olej arganowy pozyskiwany jest z owoców drzewa arganowego. Jest niezwykle cenionym olejem kosmetycznym ze względu na najbogatsze właściwości pielęgnujące. Badania naukowe potwierdzają, że zawarte w nim fitosterole i tokoferole chronią skórę, przywracają jej witalność oraz skutecznie zapobiegają procesom starzenia się skóry. Ponadto olej arganowy dotlenia, nawilża, wygładza i ujędrnia skórę, stymuluje wymianę komórkową, przeciwdziała wolnym rodnikom oraz wspiera odnowę komórek. To właśnie ze względu na unikalne, a jednocześnie szerokie właściwości pielęgnujące olej arganowy nazywa się eliksirem młodości.
Olej arganowy zawarty jest w następujących produktach LOGONA age PROTECTIONkrem na dzień oraz krem na noc.

Badania naukowe potwierdzają:

  • udowodnione silne działanie, chroniące skórę przed wolnymi rodnikami
  • intensywne dowilżanie skóry tam, gdzie występują ubytki wilgotności
  • wyraźne wygładzenie i poprawa elastyczności skóry
  • spłycenie głębokich zmarszczek


LOGONA Seria age PROTECTION:

- spełnia kryteria dla kosmetyków certyfikowanych - NaTrue oraz BDIH
- wolna od syntetycznych substancji barwiących, zapachowych i konserwujących
- nie zawiera olejów mineralnych i innych surowców, będących pochodnymi ropy naftowej
- badania dermatologiczne potwierdziły dobrą tolerancję skóry oraz skuteczność produktów
- nie zawiera żadnych substancji pochodzących z martwych zwierząt