Higiena jamy ustnej z systemem LOGODENT


Zestaw produktów, przeznaczonych do higieny jamy ustnej oparty jest na najnowszych badaniach naukowych oraz tradycyjnych recepturach ziołowych.

Naturalne składniki, takie jak echinacea, anyż, zielona herbata, olejek goździkowy i ksylitol działają przeciw próchnicy oraz bakteriom, tworzącym płytkę nazębną. Mirra, oczar wirginijski oraz rumianek wzmacniają dziąsła i zapobiegają zapaleniom.

Zawarte w produktach wyciągi roślinne zawierają w różnej mierze naturalne fluorki i minerały.

Drobno zmielona krzemionka oraz sól morska stosowane są w pastach i żelach jako substancje czyszczące, które delikatnie usuwają osad, nie uszkadzając przy tym struktury szkliwa.

Należy podkreślić, że wszystkie preparaty do pielęgnacji zębów LOGODENT nie zawierają fluoru , jak również chemiczno-syntetycznych związków, barwników, substancji zapachowych czy konserwantów.

Należy pamiętać, że aby zęby były zdrowe, potrzebna jest odpowiednia higiena, połączona ze zbilansowaną dietą.


Zęby mleczne także wymagają pielęgnacji!

Wiele osób błędnie zakłada, że zębów mlecznych nie należy otaczać szczególną opieką, ponieważ i tak wypadną. A to poważny błąd! W rzeczywistości bowiem, pierwsze zęby dziecka, mają istotny wpływ na rozwój szczęki i pozycji stałych zębów: zęby mleczne "trzymają" przestrzeń dla zębów stałych tak, aby te wyrosły we właściwym miejscu. Jeśli mleczne zęby wypadną przedwcześnie, sąsiednie zęby będą nachylać się w stronę szczeliny, przez co będzie się ona zawężać. W efekcie, ząb stały urośnie krzywo, ponieważ będzie miał zbyt mało miejsca.
O zęby mleczne należy dbać także dlatego, że jeśli są zaatakowane próchnicą, zakażają wyżynające się zęby stałe, nie dając im najmniejszych szans na jej uniknięcie.


Mycie zębów żelami Kids to dla dzieci sama przyjemność

Żele do zębów dla dzieci, oferowane przez LOGODENT, zostały dostosowane do szczególnych potrzeb zębów mlecznych. Do wyboru są dwa smaki - delikatnie miętowy lub z naturalnym aromatem truskawek. W obu rodzajach zastosowano wyłącznie naturalne, roślinne barwniki. Wyciągi z echinacei i zielonej herbaty przeciwdziałają powstawaniu próchnicy oraz kamienia nazębnego, jak również działają antybakteryjnie. Oczar wirginijski, mirra i rumianek pielęgnują dziąsła i zapobiegają zapaleniom. Ostrożnie dozowana krzemionka, łagodnie, ale dokładnie usuwa płytkę nazębną.

Ponieważ dzieci często mają problem z prawidłową techniką szczotkowania, żele LOGODENT zawierają delikatną, roślinną substancję pianotwórczą, dzięki której składniki myjące mogą dostać się w szczeliny zębów i dokładniej je oczyścić.

Oczywiście żele do zębów dla dzieci LOGODENT nie zawierają fluoru, sztucznych barwników i konserwantów.
Są przy tym niezwykle bezpieczne, nawet w przypadku połknięcia.


Opracowanie: K&A Natur-Cosmetic

Źródło:
- LOGOCOS Naturkosmetik AG