Pielęgnacja niemowląt BABY - ponieważ skóra maluszka wymaga delikatnej pielęgnacji

Delikatna skóra niemowląt jest jeszcze bardzo cienka i zawiera bardzo mało tłuszczu. Przeciętnie grubość skóry niemowlęcia wynosi około 1/5 skóry dorosłego. Funkcje ochronne rogowej części skóry i kwasowego płaszcza ochronnego rozpoczynają działanie dopiero od 4 roku życia, aby w 12 roku życia osiągnąć zdolność ochronną „dorosłej” skóry. Skóra dzieci reaguje wrażliwością na czynniki zewnętrzne jak ciepło, zimno lub niewłaściwą pielęgnację i dlatego powinna być traktowana szczególnie troskliwie.

Koncepcja LOGONA - więcej niż tylko mycie i kremowanie

Koncepcja ta bazuje na starannie selekcjonowanych, wyjątkowo łagodnych dla skóry naturalnych czystych substancjach, które uspokajają, pielęgnują i chronią skórę.
Specjalnie dobrana mieszanka substancji czynnych – sprawdzonych ekstraktów roślinnych (z nagietka i rumianku), jak również olejów (migdałowego, oliwkowego i jojoba) wspomaga naturalne funkcje skóry dziecka i chroni ją przed wysuszeniem.
W holistycznym rozumieniu, produkty dla niemowląt LOGONA zostały stworzone nie tylko do ochrony i pielęgnacji skóry dziecka, lecz także dają poczucie miłości, ciepła i bezpieczeństwa, których ono tak bardzo potrzebuje. A to o wiele więcej niż tylko mycie i kremowanie.

Pielęgnacja dzieci KIDS - naturalna pielęgnacja, która sprawia wyjątkową przyjemność

Specjalnie dobrane składniki owocowej serii KIDS łączą w sobie przyjemność mycia z naturalną pielęgnacją dziecięcej skóry. Nie tylko nie wysuszają jej, ale przede wszystkim dowilżają, zapewniają elastyczność i łagodzą podrażnienia.

Produkty do pielęgnacji niemowląt i dzieci LOGONA:

- certyfikowane kosmetyki naturalne (zgodne z BDIH)
- testowane dermatologicznie
- z czysto roślinnymi olejami i ekstraktami z kontrolowanych biologicznie upraw
- testy kliniczne potwierdzają wyjątkowo dobrą tolerancję skóry
- wolne od syntetycznych substancji barwiących, zapachowych i konserwujących
- wolne od olejów mineralnych i innych surowców pochodzenia chemicznego