Prawdziwe oleje roślinne

SERCE EKO- I BIO-JAKOŚCI LOGONA

Olej oliwkowy z Prowansji, styryjski olej z pestek dyni, olej rozmarynowy z Krety: dobre oleje roślinne odzwierciedlają kulinarną delikatność – czyli idealne połączenie zdrowia i smaku. Tak jak nie można zrezygnować z olejów w kuchni, tak samo nie można zrezygnować z nich w kosmetyce. Oleje odgrywają bowiem kluczową rolę w kremach do twarzy i pod oczy, balsamach do ciała oraz mleczkach do mycia.

Baza substancji czynnych jako element decydujący o działaniu

Produkty do pielęgnacji skóry, takie jak kremy i balsamy, w ponad 80 procentach składają się w z emulsji, czyli wody w połączeniu z olejami. To emulsja jest podstawą produktu i ma decydujące znaczenie dla jego działania.
Dokonując zakupu oleju do celów kulinarnych, można wybierać między olejami różnej jakości. Jednak jedna cecha jest dla wszystkich olejów wspólna: są to oleje roślinne. Niestety oleje wykorzystywane do produkcji kosmetyków konwencjonalnych zawierają dużą ilość chemii. Można do nich zaliczyć m.in. oleje silikonowe, mineralne i estrowe (czyli oleje syntetyczne na roślinnej bazie). Dla olejów spożywczych wyróżnia się natomiast wyłącznie jedną grupę – grupę prawdziwych olejów roślinnych. I tylko one niosą ze sobą bogactwo substancji czynnych, które są niezwykle wartościowe.

Najwyższej jakości oleje roślinne dla optymalnego działania

Heinz-Jürgen Weiland, kierownik działu Badania i Rozwój w LOGOCOS „Jeśli chodzi o jakość, nie uznajemy żadnych kompromisów. Bogactwa substancji czynnych, zawartych w czystych olejach roślinnych, nie da się niczym zastąpić, ponieważ tylko olej wraz z jego poszczególnymi składnikami może być wysokoefektywny.”

Działanie olejów roślinnych można dostrzec gdy porówna się je do naturalnego pożywienia. Naukowe badania potwierdzają, że jabłka mają większy wpływ na poprawę zdrowia od pozostałych owoców i warzyw. Dlaczego? Ponieważ jabłka zawierają najcenniejsze składniki mineralne oraz witaminy. I to nie jest tylko współgra tych składników, ale efekt synergii, który uwidacznia owo zbawienne działanie. Nie inaczej jest z prawdziwymi olejami roślinnymi: każdy olej jest bogatym „koktajlem” substancji czynnych, wykazującym jedyne w swoim rodzaju, wyjątkowe działanie. Oleje roślinne optymalnie harmonizują się w swoim kompleksowym działaniu, idealnie wspomagając skórę w jej naturalnych funkcjach. I dlatego stanowią klucz do zdrowej, gładkiej, świeżej i pięknej skóry.

Z LOGONA możesz polegać na prawdziwie naturalnej jakości.

Bazę w kosmetykach LOGONA stanowią wyłącznie prawdziwe oleje roślinne.


Delikatne oleje bazowe + cenne oleje czynne

Produkty do pielęgnacji twarzy i ciała wyróżnia wyjątkowo silnie działanie olejów bazowych połączonych z olejami czynnymi.

Oleje czynne to cenny dar natury, ponieważ są bogate w nasycone kwasy tłuszczowe. Ciało człowieka potrzebuje zewnętrznego dostarczania tych kwasów, ponieważ samo nie jest w stanie ich wytworzyć. Kwasy tłuszczowe są dla skóry tym, co najlepsze. To one zapewniają skórze elastyczność i wspomagają jej naturalną regenerację.

Oleje bazowe, jak olej migdałowy czy jojoba zapewniają tzw. podstawowe zaopatrzenie skóry w niezbędne substancje. Sprawiają, że skóra staje się miękka; wygładzają skórę spierzchniętą i wymagającą, zapobiegają jej ponownemu przesuszeniu, ujędrniają i poprawiają elastyczność.

Przykłady olejów bazowych

- olej sojowy - bogaty w lecytynę i witaminę E. Sprawia, że skóra jest gładka, dobrze wiąże wilgoć, wycisza i ujędrnia.

- olej jojoba - pozyskiwany z małych nasion bukszpanu wieczniezielonego. Świetnie wiąże wilgoć, jest bardzo dobrze tolerowany przez skórę, szybko się wchłania i nie pozostawia tłustego filmu.

- olej oliwkowy - LOGONA stawia ten olej na szczycie olejów kosmetycznych, stosując go zarówno w produktach do pielęgnacji skóry, jak i włosów. Do silnie działających składników oleju oliwkowego należą także kwas linolowy i palmitynowy. Olej oliwkowy jest szybko absorbowany przez skórę, działa odżywczo (regenerująco), wygładzająco i leczniczo.

Przykłady olejów z zawartością substancji czynnych

- olej z rokitnika - nie tylko jest jednym z najdroższych olejów, ale jest przy tym wysoce skuteczny w naturopatii. Do niezwykłego bogactwa zawartych w nim substancji czynnych należą kwas linolowy, witamina E i wysoki udział ważnych dla skóry składników roślinnych, jak flawonoidy i fitosterole. Owe substancje czynne sprawiają, że olej z rokitnika jest jednym z najlepszych olejów zapobiegających starzeniu się skóry.

- olej z wiesiołka - wiesiołek jest jednym z najstarszych indiańskich roślin leczniczych. Olej z wiesiołka jest niezwykle bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe. Działa leczniczo, witalizuje i aktywizuje naturalne funkcje skóry.

- olej z dzikiej róży - bogaty w witaminy i nienasycone kwasy tłuszczowe. Świetnie nawilża, zapewnia jędrność oraz sprawia, że szorstka skóra staje się znów miękka i gładka.


Oleje roślinne z biologicznych upraw

Niemal wszystkie oleje bazowe stosowane w produktach LOGONA są olejami roślinnymi z biologicznych upraw. Ponadto LOGONA pozyskuje także, zgodnie z kryteriami bio-jakości, olej z wiesiołka i olej z miąższu owoców rokitnika.

Jak pokazują receptury, bio-oleje roślinne w zespole wszystkich olejów roślinnych stosowanych przez LOGONA odgrywają kluczową rolę. Olej jojoba, migdałowy, oliwkowy oraz arganowy w jakości bio reprezentują przyjętą przez LOGONA strategię w stosowaniu wyłącznie autentycznych roślinnych olejów i bio-olejów.

Oleje roślinne stosowane przez LOGONA:

olej z nasion brokuła, olej arganowy, olej z wiesiołka, olej z miąższu owoców rokitnika, olej sezamowy, olej z pestek moreli, olej kokosowy, olej z pestek kiwi, olej łubinowy, olej z dzikiej róży, olej z otrębów pszenicznych, olej oliwkowy, olej z pestek winogron, olej z awokado, olej ostowy, olej sojowy, olej jojoba, olej słonecznikowy, olej migdałowy, olej z orzechów ziemnych, olej z korzenia łopianu


Innowacyjna jakość kremów:
delikatne, lekkie kremy z prawdziwymi olejami roślinnymi

Syntetyczne oleje estrowe to niezwykle prosta droga do pięknej, gładkiej konsystencji kremów. Aby osiągnąć ten sam cel, ale stosując wyłącznie prawdziwą i niezwykle skuteczną naturę, niezbędne są możliwości i doświadczenie.

Działowi „Badania i Rozwój” udało się naturalnie zoptymalizować konsystencje kremów. Heinz-Jürgen Weiland, kierownik działu „Badania i Rozwój” w LOGOCOS: „naszym celem było stworzenie takiej konsystencji, która nie będzie zawierała ubogich w substancje czynne olejów estrowych. A więc takiej konsystencji, której bazę stanowić będą wyłącznie oleje roślinne. Stosując odpowiednią kombinację olejów, cel ten udało się osiągnąć. Przykładem mogą być połączenia oleju jojoba, oleju z pestek, np. moreli oraz oleju z nasion, np. brokuła.”

Zwycięstwo jest podwójne: z nowymi kompozycjami olejów produkty LOGONA wyróżniają się bogactwem substancji czynnych, a delikatne konsystencje pozostawiają na skórze przyjemne uczucie.


Aksamitne kremy z bogactwem substancji czynnych pochodzących od natury.


LOGONA mówi NIE: olejom silikonowym, olejom parafinowym/mineralnym oraz olejom estrowym jako olejom bazowym -
więcej czytaj TUOpracowanie: K&A Natur-Cosmetic

Źródło: LOGOCOS Naturkosmetik AG

Kopiowanie, przetwarzanie lub powielanie treści w całości lub w części
bez zgody K&A Natur-Cosmetic stanowi naruszenie praw autorskich.