Własne ekstrakty roślinne

DUSZA EKO- I BIO-JAKOŚCI LOGONA

Fitoterapia czy talassoterapia: wyciągi z roślin odgrywają w przyrodolecznictwie kluczową rolę. Jedyne w swoim rodzaju bogactwo roślinne natury oferuje pełnię substancji czynnych dla optymalnej pielęgnacji skóry twarzy i ciała.

W recepturach LOGONA łączone są one w taki sposób, aby spełniały określone funkcje: np. poprawa napięcia skóry twarzy, ukojenie skóry suchej lub jako dobrodziejstwo dla włosów. Do tego celu LOGONA wykorzystuje ponad 40 różnych ekstraktów roślinnych. Te najważniejsze i najcenniejsze pochodzą z własnej produkcji.


Dla poprawienia jakości oraz skuteczniejszego działania:
własne wyciągi roślinne

Rumianek z Egiptu, rozmaryn z Francji, kwiaty lipy z Chorwacji, skrzyp z Portugalii... W LOGOCOS analizowane są wyciągi z wielu krajów. Heinz-Jürgen Weiland: „nasze analizy pokazują, że rośliny z południowych rejonów Europy są wyjątkowo bogate w substancje czynne z powodu działania słońca. Południowe rejony poprzez intensywne naświetlanie stwarzają świetne warunki dla uzyskiwania bardzo intensywnie działających substancji czynnych.”

Dla jakości ekstraktów niezwykle istotne znaczenie ma ich pochodzenie. Aby pozyskiwać roślinne substancje czynne, które będą jednocześnie intensywne i delikatnie, LOGONA wprowadziła jako rozpuszczalnik mieszankę składającą się z bio-etanolu, wody i roślinnej gliceryny. W tak przygotowanym roztworze kawałki roślin zanurzane są na 6 do 8 godzin. Heinz-Jürgen Wieland: „produkujemy własne ekstrakty roślinne, ponieważ standardowe wyciągi opracowywane są dziś wyłącznie w etanolu i wodzie. Poprzez dodanie gliceryny, którą my jako pierwsi wprowadziliśmy do tego procesu, można uzyskać jeszcze więcej różnorodnych i silniej działających roślinnych substancji czynnych.”

Przeważająca większość własnych wyciągów roślinnych zalicza się do tych o najsilniejszym działaniu, czyli do ekstraktów z klasycznych roślin leczniczych, pochodzących z dziko rosnących zbiorów. Część roślin dla ekstraktów pochodzi z biologicznych upraw.


Wyciągi roślinne własnej produkcji LOGONA:

ekstrakt z alg, kwiatów róży, świetlika, zielonej herbaty, płatków dzikiej róży, chmielu, rumianku, kwiatów lipy, malwy, melisy, nagietka, rozmarynu, szałwii, skrzypu, brzozy, henny, z pąków topoli oraz z kory wierzby


LOGONA mówi NIE: PEG i PPG, akrylanom, EDTA oraz syntetycznym substancjom barwiącym i konserwującym
- więcej czytaj TU
Opracowanie: K&A Natur-Cosmetic
Źródło: LOGOCOS Naturkosmetik AG

Kopiowanie, przetwarzanie lub powielanie treści w całości lub w części
bez zgody K&A Natur-Cosmetic stanowi naruszenie praw autorskich.