LOGONA Age Protection

NATURALNY SYSTEM PIELĘGNACYJNY DLA SKÓRY DOJRZAŁEJ

Nowoczesne badania nad starzeniem się skóry przekonująco udowadniają: natura oferuje jedyne w swoim rodzaju substancje czynne i pielęgnujące, które pozwalają wyjść naprzeciw procesom starzenia. Gdyby zechciano przedstawić listę tych olejów roślinnych lub ekstraktów – musiałby to być leksykon najlepszych substancji czynnych zapobiegających starzeniu.

Należą do nich przede wszystkim”, jak mówi Heinz-Jürgen Weiland, „witaminy oraz drugorzędne substancje roślinne jak fitohormony, polifenole, flawonoidy czy antocyjany. Aby wyrazić się bardziej zrozumiale, podam tylko dwa przykłady: olej z kiełków pszenicy oraz wyciąg z zielonej herbaty.”

- wyciąg z zielonej herbaty jest, jak wiele innych ekstraktów roślinnych, bogaty w naturalne polifenole, które mają wybitnie szerokie zastosowanie.

- olej z kiełków pszenicy jest olejem najbogatszym w witaminę E. Bogactwo to sprawia, że stosuje się go do ochrony i regeneracji dojrzałej skóry.

Badania prowadzone w LOGOCOS udowadniają, że tylko wybór czystych składników naturalnych może potęgować wysokoefektywną pielęgnację zapobiegającą starzeniu się skóry. Wydajność produktów pielęgnacyjnych LOGONA polega na współgrze wybranych olejów roślinnych, właściwych wyciągów roślinnych i optymalizujących efekty pojedynczych substancji czynnych.


Oleje pielęgnacyjne Age Protection

Bazą kremów i balsamów LOGONA Age Protection są oleje, wykazujące silne działanie zapobiegające starzeniu się skóry. Obszar działania tych dodatków bazowych poszerzają cenne i bogate w tłuszcze oleje czynne, jak olej rokitnikowy lub z dzikiej róży. To właśnie te „oleje lecznicze” z ich wysoką zawartością samych esencji kwasów tłuszczowych i witamin zapewniają prawdziwą terapię antystarzeniową. Utrzymują elastyczność skóry, napinają i regenerują.

Oleje roślinne zapobiegające starzeniu się skóry:
masło shea, olej z nasion brokuła, olej arganowy, olej z miąższu rokitnika, olej z nasion kiwi, olej łubinowy, olej z dzikiej róży, olej z otrąb pszenicznych, olej oliwkowy, olej z pestek winogron, masło kakaowe, olej z awokado, olej ostowy, olej sojowy, olej jojoba, olej słonecznikowy, olej migdałowy


Ekstrakty pielęgnacyjne Age Protection

Wysokowartościowe oleje w połączeniu z wyciągami roślinnymi przyczyniają się do efektywnego działania produktów z serii Age Protection:  jako pielęgnacja przeciwzmarszczkowa, stymulująca, aktywizująca i regenerująca skórę. Kombinacje te poprawiają napięcie i elastyczność, wzmacniają oraz polepszają mikrocyrkulację w skórze.

Pojedyncze substancje czynne Age Protection

Dopełnieniem połączonych już roślinnych olejów i ekstraktów są pojedyncze substancje czynne. Należą do nich np.: gliceryna i kwas hialuronowy, które dogłębnie nawilżają skórę, dzięki czemu jest ona idealnie napięta.

Przykłady pojedynczych substancji czynnych:
kwas hialuronowy, gliceryna, acetat witaminy E, substancja czynna z rumianku – bisabolol, PCA i PCA sodowy (substancje nawilżające)

Ekstrakty roślinne Age Protection

biała herbata, koper morski, wodorosty, aloes, kofeina, pigwa, kwiaty róży, kwiaty czarnego bzu, zielona herbata, indyjska mirra, oczar wirginijski, bambus, szczaw, kwiaty lotosu, papai i orchidei, rumianek i nagietek, skrzyp, szyszki chmielu, miłorząb japoński, szałwia, rozmaryn, arnika, kasztanowiec, pąki topoli, ruszczyk, świetlik, izoflawony sojowe


Dlaczego LOGONA rezygnuje z ochrony przeciwsłonecznej

Coraz częściej kremy dzienne i podkłady zawierają znaczny udział syntetycznych filtrów przeciwsłonecznych. Chodzi tutaj o te same filtry, które są w produktach typowo przeciwsłonecznych. LOGONA rezygnuje jednak z silnej izolacji przeciwsłonecznej w kremach zapobiegających starzeniu.
Dla ochrony i dla zdrowia!

W codziennym życiu ludzi – czyli zwykłemu poruszaniu się pomiędzy domem i pracą -  stosowanie  filtrów przeciwsłonecznych jest zupełnie pozbawione sensu. Ochrona, którą zapewniają zawarte w kremach roślinne składniki nie pozwala co prawda na długotrwałe przebywanie na słońcu, ale w przypadku dla normalnego, codziennego życia ochrona jest wystarczająca, a stosowanie filtrów - zbędne.


Światło to chęć do życia i eliksir życia

Światło, które towarzyszy nam przez cały dzień, jest niezbędnym eliksirem życia. To ono działa odżywczo oraz pobudza nasze ciało i duszę.

Filtry przeciwsłoneczne
stanowią najlepszy środek ochronny. W codziennym życiu są jednak czynnikiem zakłócającym biologiczną strukturę skóry. Niemniej znaczenie światła dla ludzkiej psychiki i zdrowia jest potwierdzone naukowo.

Światło słoneczne
jest niezwykle potrzebne np. po to, by stymulować produkcję witaminy D w skórze. Specjaliści uważają, że niedobór witaminy D odpowiedzialny jest za różnego rodzaju choroby przewlekłe i stany depresyjne.

Światło dzienne
jest, tak jak każdy dzień, który przeżywamy, jednym (choć nie kluczowym) z czynników przyśpieszających procesy starzenia się skóry.

W zgodzie z biologicznym rytmem skóry

Wyniki badań naukowych dotyczące biologicznych funkcji skóry dały podstawę autorskiej koncepcji pielęgnacji LOGONA. Umożliwiła ona stworzenie takich produktów, które będą miały za zadanie pobudzić naturalne funkcje skóry do samodoskonalenia i które będą je wspierać w taki sposób, jak podpowiada biologiczny rytm skóry.

Również system stworzony specjalnie dla potrzeb skóry dojrzałej nakierowany jest na wzmocnienie i rewitalizację skóry. Wspiera on naturalne funkcje obronne i regeneracyjne skóry, chroniące ją przed światłem i zmianami pór roku. Tylko zdrowa skóra jest skórą mocną i piękną!


Age Protection to wysokoefektywny system pielęgnujący z tym, co w naturze najlepsze
!LOGONA mówi NIE: PEG i PPG, akrylanom, EDTA oraz syntetycznym substancjom barwiącym i konserwującym
- więcej czytaj TU
Opracowanie: K&A Natur-Cosmetic
Źródło: LOGOCOS Naturkosmetik AG

Kopiowanie, przetwarzanie lub powielanie treści w całości lub w części
bez zgody K&A Natur-Cosmetic stanowi naruszenie praw autorskich.