Tenzydy - substancje pieniące

WYJĄTKOWO ŁAGODNE SZAMPONY I ŻELE POD PRYSZNIC

Za siłą innowacji LOGONA stoją pierwsze w pełni naturalne szampony stworzone w 1994 roku. Zastosowanie nowoczesnych receptur i ich późniejszy rozwój oznaczyć można jako „punkt zwrotny”, ponieważ były to pierwsze szampony bez dodatku syntetycznych, drażniących skórę substancji powierzchniowo czynnych, jak np. laurylosiarczan amonu. Substancje powierzchniowo czynne (tenzydy) są głównymi składnikami wszystkich szamponów, żeli pod prysznic i płynów do kąpieli, ponieważ to właśnie one są odpowiedzialne za działanie oczyszczające i wytwarzanie piany. Pod względem przyjazności dla skóry są one jednak bardzo zróżnicowane: z jednej strony tenzydami określa się chemiczne substancje drażniące, zaś z drugiej - istnieją zupełnie odmienne tenzydy, które działają niezwykle delikatnie.

Tenzydy zawarte w produktach LOGONA pochodzą z surowców odnawialnych i odznaczają się nie tylko jakością, ale także łagodnym i nie powodującym podrażnień działaniem. Łagodne tenzydy cukrowe wytwarzane są m.in. z sacharozy, glukozy lub skrobi i są one nie tylko przyjazne dla skóry, ale i dla środowiska. LOGONA pozostaje prawdziwym pionierem jeśli chodzi o naturalne środki oczyszczająco-pieniące. Dziś tenzydy cukrowe znajdują się w czołówce najwyższej jakości łagodnych substancji powierzchniowo czynnych. Ta jakość ma jednak swoją cenę: substancje wytwarzane naturalnie (np. disodium cocoyl glutamate) są około 8 razy droższe niż wywołujący podrażnienia skóry detergent - laurylosiarczan.

Rozpoznanie w składzie np. glutaminianu akrylu nie jest trudne, wystarczy sprawdzić, czy zawiera on człon „glutamate”, np. disodium cocoyl glutamate lub sodium cocoyl glutamate.

Tenzydy cukrowe natomiast noszą w nazwie glukozyd – np. coco glucoside. Do tej łagodnej grupy substancji powierzchniowo czynnych w produktach LOGONA, należą także tenzydy kokosowe. Są pozyskiwane z kokosowych kwasów tłuszczowych i cukru drzewnego. Posiadają one człon „coco” – np. sodium coco sulfate lub coco glucoside.


Szczyt w testach naukowych:
tenzydy LOGONA

Zwyczajowo stosowanym testem pozwalającym określić zgodność tenzydu ze skórą jest test RBC (test czerwonych ciałek krwi). W teście tym czerwone ciałka krwi są skrapiane rozcieńczonym roztworem substancji powierzchniowo czynnej. Następnie ustala się, ile komórek będzie tolerowało tenzyd, a tym samym "przeżyje" test. Przeprowadzanie takich testów jest potrzebne, ponieważ istnieje wiele tenzydów, które mają wysoce drażniące działanie. Laurylosiarczan jest najczęściej testowaną przez dermatologów substancją, ponieważ bardzo wielu ludzi reaguje nań nietolerancją skórną.

Testy RBC wykazują, że stosowane przez LOGONA tenzydy kokosowe nie powodują śmierci żadnej z komórek i nie wykazują działania drażniącego. Są one gwarancją wyjątkowo delikatnego oczyszczania zarówno w czasie kąpieli, jak i podczas mycia włosów.

LOGONA stosuje wyłącznie wyjątkowo łagodne tenzydy dla delikatnego oczyszczania skóry i włosów.LOGONA mówi NIE: lauretosiarczanowi sodu, lauryloamonowi sodu i betainie kokamidopropylowej - więcej czytaj TU
Opracowanie: K&A Natur-Cosmetic
Źródło: LOGOCOS Naturkosmetik AG

Kopiowanie, przetwarzanie lub powielanie treści w całości lub w części
bez zgody K&A Natur-Cosmetic stanowi naruszenie praw autorskich.