Roślinne farby do włosów

NATURALNA DROGA DO NOWEGO WYGLĄDU!

Z roślinnymi farbami do włosów LOGONA od dziesięcioleci ustala nowe standardy. Dzięki swojemu doświadczeniu LOGONA zajmuje w tej dziedzinie pozycję lidera.
Już w 1982 roku firmie udało się stworzyć pierwsze farby nie zawierające żadnych syntetycznych dodatków. Natomiast po 10 latach intensywnych badań, w 2005 roku, odbyła się światowa premiera wciąż jeszcze unikalnej innowacji - pierwszych, kremowych farb roślinnych, które także nie zawierają żadnych syntetycznych dodatków.

O jakości roślinnych farb do włosów LOGONA świadczą liczne najwyższe oceny w testach, a także nagroda za innowację, którą LOGONA otrzymała na światowych targach kosmetyki naturalnej Vivaness w Norymberdze.


Łagodnie, a zarazem pięknie:
czysta natura zamiast agresywnej chemii

Z najwyższą jakością i szeroką ofertą farby roślinne LOGONA są atrakcyjną alternatywą dla chemicznych farb do włosów. Ostrzeżenia i informacje dotyczące bezpieczeństwa są w przypadku farb chemicznych jasnym sygnałem, że niosą one ze sobą zagrożenie dla zdrowia. Koloryzowanie farbami roślinnymi znacząco różni się od chemicznych środków farbujących. Koloryzują one bowiem według zupełnie innej zasady. Chemiczne farby utleniające wnikają w strukturę włosów, usuwając ich naturalny pigment i zastępując go syntetycznym. Odcienie są tworzone poprzez bezpośrednią reakcję chemiczną na zewnątrz oraz wewnątrz włosa.

Koloryzacja farbami LOGONA jest trwała, pomimo że farby te nie wnikają chemicznie w strukturę włosa. Farby roślinne działają wyłącznie na zewnętrznej warstwie ochronnej i tam pozostają przez cały czas. Rezultat farbowania jest efektem gry kolorów: odcienia wyjściowego i farbowanego.


10 lat badań nad światową innowacją

Milion euro kosztów i kilka lat intensywnych prac badawczych – aż tyle potrzebne było, aby stworzyć jedyne na świecie farby roślinne w kremie. Sukces ten możliwy był dzięki zastosowaniu zupełnie nowej wiedzy w zakresie nowoczesnych procesów technologicznych. Z jej pomocą „skoncentrowano” i ustabilizowano barwnik z liści henny. Dzięki temu możliwe jest łatwe i szybkie wyczarowanie na włosach wspaniałych odcieni.

Farba jest w formie gotowej do użycia, dobrze się rozprowadza i nie spływa. Mieszanie i wcześniejsze przygotowywanie farby przed zastosowaniem nie jest już konieczne jak w przypadku farb w proszku. Dzięki kremowym farbom nawet koloryzacja odrostów, które pojawiają się w zależności od konkretnych włosów po 1-2 miesiącach, jest niezwykle proste.

Piękna gra najpiękniejszymi kolorami natury

Atrakcyjne odcienie, które udało się stworzyć firmie LOGONA, uzyskane zostały dzięki zastosowaniu henny oraz dodatkowo: łupin orzechów włoskich, hibiskusa, tropikalnej rośliny cassia, korzenia rabarbaru, kurkumy, korzenia ratanu, kawy i czerwonych buraków.

Większość farb w formie proszku można ze sobą mieszać. W zakresie odcieni czerwonych i brązowych możliwe są wszelkie kombinacje.

Delikatne farbowanie + intensywna pielęgnacja

Roślinne farby dają gwarancję zdrowych i pięknych włosów. Najważniejszym aspektem naturalnej koloryzacji jest fakt, że podczas procesu barwienia struktura włosa pozostaje nienaruszona. Inaczej niż w przypadku farb chemicznych, pigment nie zostaje usunięty z włosów. Pigmenty te bowiem stabilizują rezultat farbowania. Jeśli podczas farbowania chemicznego zostaną usunięte - włosy stają się łamliwe i matowe.

Farby roślinne działają zupełnie odwrotnie: włosy uzyskują połysk, dzięki wygładzeniu ich łuski. Piękne, gładkie włosy o wiele intensywniej odbijają światło niż włosy zniszczone z naruszoną strukturą.

Dodatkowe działanie pielęgnujące zapewniają najlepsze składniki ochronne i wzmacniające, jak proteiny pszeniczne czy olej jojoba z biologicznych upraw.

Trzy filary - pojęcie jakości

Dla optymalnego rezultatu farbowania poleca się stosowanie trzech kroków: przygotowanie, koloryzacja oraz pielęgnacja uzupełniająca.

Jako optymalne przygotowanie włosów do farbowania poleca się preparat Color Plus, który jest unikalnym połączeniem zielonej mineralnej glinki oraz ekstraktu z liści brzozy. Uwalnia on włosy od wszelkich pozostałości po preparatach pielęgnujących i stylizujących, od łupieżu i nadmiernego tłuszczu. Dzięki temu farba może dokładniej i lepiej przylegać do włosa.

Właściwa, naturalna koloryzacja wzmacnia włosy i nadaje im jedwabisty połysk. Po farbowaniu, zamiast szamponu, poleca się użyć utrwalającej kolor odżywki Color Conditioner. Zastosowana od razu po koloryzacji utrwala ufarbowaną powierzchnię włosa dzięki olejkowi z nasion łopianu, roślinnej betainie oraz proteinom pszenicznym. Odżywka zapewnia intensywny i lśniący kolor, a farba utrzymuje się dłużej.

Do mycia włosów oraz odświeżenia efektu farbowania poleca się stosowanie szamponów koloryzujących LOGONA z rumiankiem, henną lub orzechem.


Farby roślinne z niebywałą siłą koloryzującą – w harmonii z naturą.


Więcej o koloryzacji roślinnymi farbami na bazie henny przeczytasz TU.


LOGONA mówi NIE: amoniakowi, nadtlenkowi wodoru, azo barwnikom i związkom halogenoorganicznym  - więcej czytaj TUOpracowanie: K&A Natur-Kosmetik
Źródło: LOGOCOS Naturkosmetik AG

Kopiowanie, przetwarzanie lub powielanie treści w całości lub w części
bez zgody K&A Natur-Kosmetik stanowi naruszenie praw autorskich.