LOGONA mówi NIE: PEG i PPG, akrylanom, EDTA oraz syntetycznym substancjom barwiącym i zapachowym.

Nasz świat jest całością – ludzie i środowisko, które chroni ich zdrowie; zwierzęta, rzeki, morza, lasy i atmosfera są dla LOGONA nierozerwanie związane. LOGONA mówi „NIE” wszystkim składnikom kosmetycznym, związkom i procesom chemicznym, które nie szanują ludzi, zwierząt i środowiska.

Żadnych PEG i PPG [glikole polietylenowe (PEG) i glikole polipropylenowe (PPG)]

Litery PEG i PPG oznaczają składniki etoksylowane. Etoksylowanie jest skomplikowanym procesem chemicznym i wymaga zaostrzonych środków bezpieczeństwa. Ponadto PEG powodują, że skóra staje się bardziej przepuszczalna przez co łatwiej przenikają przez nią szkodliwe substancje.


Żadnych akrylanów

Silikony i akrylany są dużym obciążeniem dla środowiska naturalnego. Są one stosowane w kremach i szamponach jako zagęszczacz.


Żadnych EDTA
Te kompleksowe związki chemiczne nie ulegają degradacji w oczyszczalniach ścieków i wraz z całym, zawartym w nich zespołem metali ciężkich przenikają do środowiska. EDTA może również przedostawać się do wody pitnej, ponieważ filtry, które nie zostały pokryte węglem aktywnym, nie są w stanie powstrzymać EDTA. Jak woda pitna, zanieczyszczona kompleksami metali ciężkich EDTA, wpływa na ludzkie zdrowie jest równie mało zbadane, jak wiele innych konsekwencji zanieczyszczenia środowiska.


Żadnych syntetycznych substancji barwiących i zapachowych

Substancje zapachowe są najczęstszą przyczyną reakcji alergicznych. Alarmujące są przede wszystkim tzw. aromatyczne związki nitro-piżmo. Po zastosowaniu niektóre sztuczne zapachy mogą kumulować się w tkankach, ponieważ wykazują się wysokim stopniem „bioakumulacji”.Opracowanie: K&A Natur-Cosmetic

Źródło: LOGOCOS Naturkosmetik AG

Kopiowanie, przetwarzanie lub powielanie treści w całości lub w części
bez zgody K&A Natur-Cosmetic stanowi naruszenie praw autorskich.