LOGONA mówi NIE: aminom, silikonom i akrylanom.

Konwencjonalne produkty do pielęgnacji i stylizacji włosów z reguły zawierają wysoki udział zanieczyszczających środowisko składników. LOGONA korzysta wyłącznie z wysokiej jakości naturalnych składników, aby pielęgnować i stylizować włosy, pozostawiając połysk i objętość.


Żadnych amin
Substancje znane jako aminy i poliaminy (czwartorzędowe kationy amonowe) są wykorzystywane w preparatach do włosów, aby usunąć dodatni ładunek elektryczny i tym samym ułatwić rozczesywanie. Nie są one w ogóle lub tylko w niewielkiej części biodegradowalne, a dodatkowo wykazują lekko drażniące działanie. W odżywkach do włosów LOGONA nie stosuje żadnych syntetycznych substancji. Specjalne preparaty pielęgnujące, jak np. odżywka w rozpylaczu, poprawiają rozczesywanie i to przy zastosowaniu wyłącznie czysto naturalnych składników.


Żadnych silikonów i akrylanów

w konwencjonalnych produktach do pielęgnacji włosów wykorzystuje się przede wszystkim silikony i akrylany jako środki pozostawiające film ochronny.  Dzięki niemu włosy są gładsze i wyglądają zdrowo. Silikony i akrylany jednak nie tylko zanieczyszczają środowisko, ale także odkładają się na włosach i nawet podczas mycia nie zawsze udaje się je dokładnie usunąć, co w konsekwencji powoduje uczucie obciążenia włosów. Takie pozostałości stanowią także przeszkodę przy farbowaniu włosów. Preparaty LOGONA wygładzają zniszczone i rozdwajające się włosy wyłącznie poprzez zastosowanie olejów roślinnych i czysto naturalnego kompleksu regenerującego.
Opracowanie: K&A Natur-Cosmetic

Źródło: LOGOCOS Naturkosmetik AG

Kopiowanie, przetwarzanie lub powielanie treści w całości lub w części
bez zgody K&A Natur-Cosmetic stanowi naruszenie praw autorskich.