Kolory w harmonii z naturą

Zdrowe, lśniące włosy oraz pełen wyrazu, żywy, połyskujący kolor odcień podkreślają indywidualność.

Dzięki naturalnym farbom roślinnym LOGONA możesz cieniować lub pogłębić swój naturalny kolor włosów, możesz uzyskać zupełnie nowy odcień lub też zrobić pasemka i to wszystko bez ingerowania w naturalną strukturę włosów.

Chemiczne farby, mówiąc prostym językiem, niszczą naturalne pigmenty włosów i zastępują je syntetycznymi. Wyjściowy kolor zostaje tym samym całkowicie zmieniony. A włosy często farbowane szybko stają się kruche, łamliwe i tracą połysk.

Roślinne farby LOGONA wnikają tylko w zewnętrzną warstwę włosa, dając mu przy tym naturalną ochronę, a także piękny połysk. Ostateczna barwa powstaje poprzez wspólną grę koloru wyjściowego i odcienia farby.


Piękny kolor, połysk i objętość

Farby roślinne LOGONA wzmacniają włosy i nadają im naturalną objętość. Połysk powstaje poprzez wygładzenie zewnętrznej warstwy włosów, co umożliwia lepsze odbicie światła.

Naturalne składniki

Roślinne farby LOGONA składają się z drobno zmielonej henny i wielu rodzajów ziół. Pełnowartościowe, naturalne składniki pielęgnujące jak proteiny pszeniczne i olej jojoba już podczas koloryzacji długotrwale pielęgnują włosy. Struktura włosa ulega zauważalnej poprawie, a włosy dodatkowo otrzymują objętość i dają się łatwo czesać.

Każdy kolor jest jedyny w swoim rodzaju

Naturalne działanie koloryzujące roślinnych farb uzależnione jest od wyjściowego koloru włosów oraz ich stanu (struktury) i środków używanych do pielęgnacji. Delikatne lub bardzo jasne włosy przyjmują kolor dużo szybciej niż grube lub ciemne włosy. Aby nie ryzykować, że farbowanie nie będzie odpowiadało oczekiwaniom, należy najpierw dokonać próby na kosmyku.


CZYTAJ WIĘCEJ:
1.  Klasyk: roślinne farby w proszku
2.  Innowacja: roślinne farby w kremie 

3.  Farbowanie
4.  FAQ - odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania


Roślinne farby do włosów LOGONA to:

+ 100% naturalnych składników koloryzujących
+ fascynujący połysk i objętość
+ produkty niezwykle bezpieczne
+ farby, które nie wnikają w strukturę włosów i nie uszkadzają jej
+ farby wolne od syntetycznych barwników oraz substancji zapachowych i konserwujących (w tym parabenów)
+ farby wolne od nadtlenku wodoru, amoniaku, azozwiązków, amin aromatycznych, związków halogenoorganicznych

LOGONA mówi NIE: amoniakowi, nadtlenkowi wodoru, azo barwnikom i związkom halogenoorganicznym - więcej czytaj TU


Wytyczne UE dotyczące farb do włosów

Od 01 listopada 2011 roku obowiązują nowe wytyczne dla chemicznych farb do włosów. Rozporządzenie unijne zobowiązuje producentów farb konwencjonalnych do umieszczania na opakowaniach produktów ostrzeżeń, m.in. takich jak:

  • farby do włosów mogą powodować ciężkie reakcje alergiczne
  • produkt nie jest przeznaczony dla osób poniżej 16 roku życia


Przyczyną wprowadzenia nowej dyrektywy jest składnik o nazwie para-fenylenodiamina (nazywana potocznie sztuczną henną), która jest silnie uczulającą aminą aromatyczną. Może powodować zaczerwienienia, wypryski, ostre zapalenia skóry oraz obrzęki w okolicach twarzy i na linii włosów, a nawet wstrząs anafilaktyczny. Składnik ten występuje aż w 2/3 farb chemicznych dostępnych na rynku. Najwięcej jest go w farbach czarnych, ale w mniejszych ilościach znajduje się także w odcieniach brązowych i rudych. Warto podkreślić, że niebezpieczna jest nie tylko p-fenylenodiamina, lecz także inne aminy aromatyczne - diaminy i aminofenole.

Farby do włosów marki LOGONA są w 100% farbami naturalnymi dlatego nowe przepisy (umieszczanie ww. ostrzeżeń) ich nie dotyczą. Ziołowe farby nie zawierają żadnych barwników syntetycznych ani amin aromatycznych. Do koloryzacji wykorzystywane są wyłącznie zmielone części składowe roślin. Farby do włosów LOGONA są więc w pełni bezpieczne i mogą by stosowane bez ograniczeń wiekowych.