Perfekcyjny efekt farbowania w trzech krokach:

1. Przygotowanie
Przed koloryzacją należy dokładnie umyć włosy. Jako optymalne przygotowanie włosów do farbowania poleca się preparat Color Plus, który jest unikalnym połączeniem zielonej mineralnej glinki oraz ekstraktu z liści brzozy. Uwalnia on włosy od wszelkich pozostałości po preparatach pielęgnujących i stylizujących, jak również łupieżu i nadmiernego tłuszczu. Działa w taki sposób, że farba może dokładniej i lepiej przylegać do włosa.


2. Koloryzacja

Farba roślinna LOGONA powinna być nakładana specjalnie do tego przeznaczonym pędzlem, który umożliwia równomierne jej rozprowadzenie. Aplikację należy rozpocząć u nasady włosów, a następnie rozsmarować na całej ich długości, pasmo po paśmie. Następnie należy nakryć włosy czepkiem dołączonym do opakowania i owinąć głowę ręcznikiem lub włożyć czapkę zimową (dodatkowo ciepło dostarczane np. przez słońce czy suszarkę przyspiesza i wzmacnia efekt koloryzacji). W zależności od oczekiwanej intensywności koloru, farba powinna pozostać na włosach od 15 minut do 2 godzin, choć możliwa jest także dłuższa koloryzacja (pozwalająca uzyskać ciemniejsze odcienie) bez obaw o uszkodzenie włosów. Dotyczy to jednak raczej włosów mocnych i ciemnych, aniżeli jasnych i delikatnych. Test przeprowadzony uprzednio na kosmyku da najlepszą informację o tym, na ile czasu powinno się pozostawić farbę. Na koniec spłukać włosy dużą ilością ciepłej wody.


3. Po koloryzacji
Zamiast szamponu poleca się zastosowanie odżywki Color Conditioner. Użyta od razu po koloryzacji utrwala ufarbowaną powierzchnię włosa dzięki olejkowi z nasion łopianu, betainom oraz proteinom pszenicznym i zapewnia intensywny, długotrwały, lśniący kolor. Do codziennej pielęgnacji poleca się stosowanie szamponów koloryzujących, które nie zmienią koloru włosów, a pozwolą dłużej utrzymać uzyskany podczas farbowania odcień. Zdecydowanie odradza się stosowanie szamponów chemicznych, które nie tylko niszczą włosy, ale także znacznie przyspieszają spłukanie koloru.


Szczegółowe wskazówki co do stosowania roślinnych farb do włosów LOGONA znaleźć można na ulotkach w dołączonych opakowań lub na etykietach produktów.